Hoppa till innehållet
26 februari 2020

Formsmedjan är årets företagare i Boden 2019

Formsmedjans Palle och Marcus blev årets företagare 2019 på Näringslivsgalan Boden. Priset tas emot med stor glädje och ödmjukhet.

Resan mot årets företag har vi gjort som ett lag – både med våra medarbetare och våra kunder. Vi har tillsammans gjort riktigt bra saker under 2019 och tänker göra ännu fler framöver – med både befintliga och nya bekantskaper. 

Och som Palle själv uttryckte det efteråt:

”Å herregud vilken fest det blev. Stort ödmjukt tack till alla medarbetare och kunder genom åren. Ni har alla en stor del i detta pris!”

Läs juryns motivering:
Med ett brinnande engagemang och utveckling i fokus har Palleoch Marcus skapat ett starkt varumärke inom kommunikationsbranschen som syns i många sammanhang. Genom att arbeta med långsiktiga strategier tillsammans med sina kunder skapar man gemensam framgång. De har lyckats växa och bibehålla en god marginal på en lokal och nationell marknad som blir allt mer konkurrensutsatt.

Krönika: Varumärkesbyggande är inget projekt
22 apr 2026
Krönika: Varumärkesbyggande är inget projekt

För mig handlar varumärkesbyggande inte om att synas – utan om att betyda...

Läs mer

YAGO – digital kontroll i en orolig tid
27 feb 2026
YAGO – digital kontroll i en orolig tid

I dag är en webbplats inte bara en kommunikationskanal. Den är en...

Läs mer

“Reddit har stor potential som kommunikationskanal”
13 feb 2026
“Reddit har stor potential som kommunikationskanal”

Säg hej till Marcus Lundberg som pluggar till Digital Marketing Specialist på...

Läs mer

. By Formsmedjan. Powered by YAGO.