Hoppa till innehållet
21 december 2020

Torgets helgpåse – en välsmakande omställning

Succé! För att möta de restriktioner som råder har Sörbyn Turism & Konferens, som driver Torget och Restaurang Kallkällan, valt att satsa på helgpåsar – ett populärt beslut.

Helgpåsarna har fått ett stort genomslag under de veckor de erbjudits – och nu finns även både jul- och nyårspåsar. Påsarna har en hög färdigställandegrad som gör det enkelt att tillaga maten, samtidigt som smakupplevelsen garanteras.

Formsmedjan har tagit fram marknadsföringsmaterial samt en webb för bokning och beställning, helgpåse.se. Vi har självklart provlagat några av helgpåsarna själva och kan meddela att det smakade alldeles ypperligt.

Bakom menyerna står kockarna Jocke och Marcus. Julpåsarna är slutsålda, så de nyfikna kan istället beställa till nyår. Hummersoppa, oxfilé tournedos och chokladfondant står på menyn. 

Påsarna erbjuds även hos Sörbyn Lodge.  

Läs mer och beställ på: helgpåse.se

Att lansera mer än en produkt
18 aug 2026
Att lansera mer än en produkt

Vissa lanseringar handlar om att sälja en ny produkt. Andra handlar om att ge...

Läs mer

En ny höst. Nya möjligheter att skapa verklig förflyttning.
4 aug 2026
En ny höst. Nya möjligheter att skapa verklig förflyttning.

Efter en sommar med tid för återhämtning och nya perspektiv är vi tillbaka –...

Läs mer

Semesterdags
3 jul 2026
Semesterdags

Nu låser vi dörren till kommunikationsverkstan i ett par veckor. Formsmedjan...

Läs mer

. By Formsmedjan. Powered by YAGO.