Hoppa till innehållet
9 augusti 2024

Ny kontorschef på Formsmedjan

Det händer mycket på Formsmedjan nu. Nya medarbetare har anslutit och en ledningsgrupp bestående av kontorschef, ekonomiansvarig och VD har tillsats.

Från 1 augusti är Denise Sundvall ny kontorschef på Formsmedjan. Denise kommer ansvara för den operativa ledningen genom att fördela och samordna byråns kreativa resurser, etablera nya rutiner samt synkronisera produktion med direktiven från bolagets ledning och ägare.

– Sedan Denise började på Formsmedjan 2020 har hon gått från klarhet till klarhet. Hon är som klippt och skuren för att hantera och samordna Formsmedjans alla olika personligheter och kompetenser för att skapa ett maximalt värde för såväl kund som bolag, säger Formsmedjans vd, Palle Andersson.

– Jag är jättestolt och glad över förtroendet och jag ser fram emot att utvecklas på Formsmedjan i min nya roll. Jag kommer fortsätta som projektledare, men tar ett större ansvar i det interna kvalitets- och utvecklingsarbetet för att vi ska kunna leverera ett bredare och starkare kunderbjudande, säger Denise Sundvall.

Elina Lasu Mattsson: ”Jag vill att allt ska hänga ihop”
11 nov 2025
Elina Lasu Mattsson: ”Jag vill att allt ska hänga ihop”

Elina Lasu Mattsson är Formsmedjans nya Digital Content Creator. Elina är...

Läs mer

The Routine. Från hår till helhetskoncept
4 nov 2025
The Routine. Från hår till helhetskoncept

Efter många framgångsrika år med frisörsalongen Guys and Dolls i Boden hade...

Läs mer

En idé tar form
4 sep 2025
En idé tar form

Ibland träffar vi kunder som gör någonting helt nytt. Oljärs är en sådan...

Läs mer

By Formsmedjan. Powered by YAGO.